ویزای توریستی کانادا

صفر تا صد ویزای توریستی کانادا | ویزای توریستی (مولتی) کانادا

اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید و پاسپورت شما ایرانی می باشد، در صورتی که اقامت دائم کشور کانادا را ندارید و یا شهروند کانادایی نیستید قطعا برای ورود به کشور کانادا نیاز بهویزای توریستی یا مولتی (TRV – VISA) دارید. در نظر داشته باشید حتی افرادی که ویزای تحصیلی و یا کاری را دارند برای ورود مجدد به کانادا در صورت اینکه ویزای اولیه آنها قابلیت چند با ورود را نداشته باشد نیازمند دریافت مجدد ویزای توریستی می باشند. همچنین افرادی که تاریخ اعتبار ویزای آنها پایان یافته نیز باید مجدد درخواست ویزای توریستی بدهند.

شما جهت دریافت ویزای توریستی باید هدف مشخصی برای سفر خود به کانادا ارائه دهید.

معمولا شما برای سفر به کانادا باید یک یا چند مورد از اهداف زیر را داشته باشید تا شرایط اولیه برای سفر به کشور کانادا را داشته باشید.

 • برنامه مشخص سفر به مکان های تفریحی و سیاحتی کشور کانادا.
 • برنامه مشخص از شرکت در کنفرانس، جلسه یا جلسات علمی، کاری و یا تجاری.
 • داشتن دعوتنامه از یکی از اعضای خانواده و یا دوستان خود در کانادا.
 • داشتن دعوتنامه جهت بازدید از نمایشگاه.
 • هدف سرمایه گذاری در کشور کانادا و نیاز به بازدید اولیه ویژه صاحبان مشاغل.

ویزای توریستی یا مولتی 5 ساله کانادا چیست؟

ویزای توریستی یا مولتی 5 ساله کانادا که به نام TRV (Temporary Resident visa) شناخته شده می باشد که به این علت به آن مولتی می گویند اعتبار آن 5 ساله میباشد و به تکرر می توانید وارد کانادا شوید و خارج شوید و حداکثر مدتی که می توانید در کانادا برای هر بار ورود بمانید 6 ماه می باشد. با داشتن این ویزا می توانید در کانادا درس بخوانید فقط مدت تحصیل شما باید کمتر از 6 ماه باشد. اگر بتوانید پذیرش تحصیلی در مقاطع کالج، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دریافت کنید می توانید ویزای توریستی خود را تبدیل کنید به ویزای تحصیلی.

جاذبه های گردشگری کانادا

کشور کانادا با مساحت 9.98 میلیون متر مربع دومین کشور بزرگ دنیا می باشد و جمعیت این کشور در حال حاضر 37.06 میلیون نفر می باشد. کانادا جزء ده اقتصاد برتر دنیا و دارای بیشترین مناطق با طبیعت بکر می باشد. مناطقی با طبیعت بسیار زیبا و روح نواز در آن بسیار زیاد است. در کانادا زیبایی های طبیعی و مدرن به دست ساخت بشر کاملا مشهود است و شما انگشت به دهان خواهید ماند. کانادا  جزء مهاجر پذیرترین کشور های دنیا می باشد و با فرهنگ غنی ، آرامش و امنیتی که در این کشور وجود دارد این کشور را  به یکی از کشورهای مهم توریستی دنیا نیز تبدیل کرده است. در استان های مرکزی که کشور کانادا  می توانید از شهر های تورنتو و شهرهای اطراف، نیاگارا، اوتاوا، مونترال و شهر کبک بازدید نمایید. در استان های غربی کانادا می توانید از شهر ونکوور و شهرهای اطراف آن، ویکتوریا، کلگری و کوهای راکی دیدن نمایید.در استان های شرقی کانادا می توانید از جاذبه های شهر های هالیفکس (Halifax)، شهر سنت جان (St. John’s) و جزیره پرنس ادوارد دیدن نمایید. در ادامه به مناطق مهم گردشگری اشاره خواهیم کرد.

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

پارک ملی بنف(Banff) و کوه های راکی

برج سی ان ( CN Tower) در شهر تورنتو

بندرگاه داخلی شهر تورنتو ( Toronto’s Harbourfront)

پارک آیرلند در شهر تورنتو (Ireland Park)

جزیره های تورنتو (Toronto Islands)

مرکز علوم انتاریو (Ontario Science Center)

کبک قدیم (Vieux Quebec)

منطقه مونت رویال مونترال (Mont Roral)

منطقه مونترال قدیم (Old Montreal)

باغ گیاه شناسی بوتانیکال مونترال (Montreal Botanical Garden )

اولین کلیسا مونترال (Notre-Dame Basilica)

پارک ژان دراپیو (Jean Drapeau)

موزه پونته کالیه (Pointe-à-Callière)

کانال لاچین مونترال (Lachine Canal Montreal)

موزه مک کورد مونترال (McCord Museum Montreal)

ویسلر (Whistler)

ساختمان پارلمان در اتاوا (Ottawa’s Parliament Hill) 

سنت جان سیگنال هیل ( John’s Signal Hill)

شمال منیتوبا و مشاهده خرس های قطبی (Polar Bear Watching)

خلیج کوچک فاندی (Bay of Fundy)

بندرگاه داخلی ویکتوریا (Victoria’s Harbour)

پارک ملی گروس مورن (Gros Morne National Park)

پارک استنلی در شهر ونکوور (Stanley park)

موزه حقوق بشر کانادا در شهر وینیپگ (Human Rights Museum)

جشنواره بزرگ کلگری استمپید در غرب کانادا (Calgary Stampede)

باغ های گل بوچارت در شهر ویکتوریا (The Butchart Gardens)

تور مشاهده خرس ها در شهر ویسلر (Bear Watching Whistler)

جزیره گرانویل در ونکوور (Granville Island)

کوه گروس در ونکوور (Grouse Mountain)

شرایط اسکان در کانادا برای یک توریست

شما به عنوان یک توریست در کانادا می توانید برای مدت کوتاهی که در کانادا هستید هتل یا متل رزرو نمایید، می توانید اگر شرایطش را دارید می توانید در منزل دوست یا اقوام بمانید. و یا یک اپارتمان مبله یا فول فرنیش اجاره کنید. هزینه اجاره این آپارتمان ها 30 الی 40 درصد گرانتر از آپارتمان هایی می باشد که مبله نیستند و قراردادهای آنها یک ساله می باشد. همچنین شما می توانید اگر جایی مورد اعتماد پیدا کردید یک اتاق از یک خانه ویلایی را اجاره نمایید که ما این کار را پیشنهاد نمیدهیم. بهترین گزینه برای شما در موقع درخواست ویزای کانادا رزرو هتل می باشد اگر قصد داشتید بیشتر از یک ماه بمانید می توانید برای اجاره آپارتمان مبله اقدام کنید البته بعد از اینکه وارد کانادا شدید این کار را انجام دهید. از نظر متقاعد کردن مامور مهاجرت اجاره یک اتاق یا سوئیت از هتل مناسب تر می باشد به دلیل اینکه نشان دهنده این می باشد شما مدت کوتاهی را قصد دارید در کانادا بمانید و همچنین از لحاظ مالی شرایط خوبی دارید.

 دلایلی که می توانیم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم

همان طور که می دانید افراد به دلایل مختلف به سفر می روند و برای آن برنامه ریزی می نمایند. شما برای سفر به کانادا باید دلیل یا دلایل محکمی داشته باشید تا بتوانید برای ویزای توریستی یا مولتی (TRV – VISA) اقدام کنید و این دلایل را با مدارک اثبات کننده به اداره مهاجرت کانادا نشان دهید تا شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی بالا ببرید. برای اداره مهاجرت کانادا این موضوع که شما پس از ویزیت کشور کانادا به کشور خود باز میگردید بسیار حائذ اهمیت می باشد. متاسفانه در سال های اخیر افراد زیادی پس از دریافت ویزای توریستی کانادا و پس از ورود به کشور کانادا اعلام پناهندگی کردند و لذا سختگیری برای دریافت ویزای توریستی کانادا بسیار بالا رفته است(بخصوص برای ما ایرانی ها). سوابق شغلی، مالی و گردشگری شما برای آفسیر بسیار حائذ اهمیت می باشد که جلوتر مفصل به آن اشاره می نماییم. دلایلی که می توانید برای سفر به کانادا داشته باشید عبارتند از :

 • شرکت در یک همایش یا کنفرانس علمی یا بیزینسی.
 • ویزیت کشور کانادا با برنامه مشخص و نوشته شده سفر (Itinerary Letter)
 • اجرای کنسرت به عنوان نوازنده و یا خواننده.
 • برگذاری نمایشگاه هنری یا اکران فیلم در کانادا به عنوان یک هنرمند.
 • دیدار یکی از اعضای خانواده، اقوام دور یا نزدیک و یا دوست با دعوتنامه رسمی
 • شرکت در نمایشگاه هنری، صنعتی، بیزینسی و..
 • اگر سایکل توریست هستید می توانید با ارائه مدارک و برنامه مشخص برای ویزا اقدام کنید.
 • تاسیس یک بیزینس یا خرید یک بیزینس فعال و یا سرمایه گذاری در کانادا
 • ویزیت برای تکمیل دوره درمان بیماری خاص در یک بیمارستان کانادایی
 • به عنوان ورزشکار جهت شرکت در مسابقات بین المللی
 • شرکت در آزمون و دریافت سرتیفیکیت فنی و شغلی مخصوص استان های کانادا(Certificate of qualification)

آیا برای ویزا توریستی به انجام آزمایشات پزشکی نیاز می باشد؟

طبق قانون اداره مهاجرت کانادا معمولا برای افرادی که قصد دارند برای مدت کمتر از 6 ماه در کانادا بمانند نیاز به انجام آزمایشات پزشکی نمی باشد.  معمولا برای ویزای توریستی انجام آزمایشات پزشکی ضرورتی ندارد مگر برای شغل های خاص و شرایط خاص که نیاز به انجام آزمایشات پزشکی می باشد و در صورت نیاز اداره مهاجرت از شما درخواست می نماید و برگه ای را برای شما ارسال می نماید که بتوانید تحت نظر پزشک مورد اعتماد اداره مهاجرت آزمایشات خود را انجام دهید.

مدت اعتبار ویزای توریستی چه قدر می باشد؟

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا که برای اشخاص صادر می شود معمولا به اندازه مدت اعتبار پاسپورت و به صورت ورود مکرر (Multiple Entry) میباشد. به علت اینکه اعتبار پاسپورت کشور ایران 5 ساله می باشد به همین منظور کشور کانادا حداکثر تا 5 سال می تواند برای شما ویزای توریستی کانادا صادر کنند. این موضوع کاملا به اداره مهاجرت کانادا مربوط می باشد که به هر شخص هر اندازه که صلاح بدانند ویزا می دهند.

با ویزای توریستی حداکثر چه قدر به طور مداوم میتوانیم در کانادا بمانیم؟

با ویرای توریستی شما حداکثر به مدت 6 ماه می توانید به صورت مداوم در کانادا بمانید و قبل از 6 ماه باید از کانادا خارج شوید و اگر تمایل داشتید بعد از یک مدت وقفه به کانادا باز گردید. برای هر بار ورود و خروج در پاسپورت شما مهر زده می شود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اقدام و آموزش نحوه ثبت نام ویزای توریستی کانادا می توانید به صفحه محصول آموزش ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید همجنین جهت ارزیابی شرایط خود می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان تماس برقرار کنید همچنین می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟