تغییر ویزای توریستی

امکان تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری و یا تحصیلی وجود دارد یا خیر؟

آیا امکان تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری و یا تحصیلی وجود دارد؟

برای جواب درست به این سوال که امکان تغییر ویزای توریستی وجود دارد یا خیر، بهتر است اول با چند مورد از مفاهیم مهاجرتی مرتبط با این سوال آشنا شویم.

ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) ویزایی می باشد برای افرادی که قصد سفر، تحصیل یا کار در کانادا را دارند. در واقع این ویزا برچسبی می باشد که در پاسپورت شما چسبانده می شود و دارای تاریخ انقضا می باشد و همچین می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. البته در چند سال اخیر اکثر ویزاهای صادر شده چند بار ورود می باشد. در داخل این برچسب نوع ویزا توریستی (visitor) ، دانشجویی (Student) و یا کاری (Working) می باشد.

استادی پرمیت (Study Permit) یا  مجوز تحصیل کانادا برگه ای می باشد از طرف اداره مهاجرت کانادا برای افرادی که ویزای تحصیلی دریافت کرده اند در بدو ورود به کانادا صادر می شود و فرد می تواند به مدت تعیین شده در برگه در کانادا درس بخواند. البته افراد میتوانند در صورت اداره دار شدن تحصیل خود جهت تمدید آن اقدام کنند. برای دریافت اطلاعت کامل در مورد ویزای تحصیلی می توانید به صفحه مربوط به ویزای کاری کانادا مراجعه نمایید.

ورک پرمیت (Work Permit) یا مجوز کار کانادا برگه ای می باشد از طرف اداره مهاجرت کانادا برای افرادی که ویزای کاری کانادا دریافت کرده اند در بدو ورود به کانادا صادر می شود و فرد می تواند به مدت تعیین شده در برگه اِستادی پرمیت در کانادا کار کند. افراد معمولا پس ار گذراندن دوره یک ساله یا دوساله کاری برای اقامت دائم کانادا اقدام می کنند. برای دریافت اطلاعت کامل در مورد ویزای کاری کانادا می توانید به صفحه مربوط به ویزای کاری کانادا مراجعه نمایید.

ویزای توریستی کانادا همان ویزای مولتی (TRV) کانادا می باشد که فقط یک برچسب برروی پاسپورت فرد متقاضی چسبانده می شود و معمولا مدت اعتبار آن 5 ساله می باشد و به صورت چند بار ورود می باشد. در هر بار ورود فرد می تواند حداکثر به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد و اجازه کار و یا ادامه تحصیل ندارد. البته اگر دوره تحصیلی کمتر از 6 ماه باشد ممانعتی وجود ندارد و نیاز به دریافت استادی پرمیت نمی باشد.

افرادی که ویزای توریستی کانادا را دریافت کرده اند و حالا قصد دارند ویزای خود را به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری تغییر دهند تا زمانی که ویزای توریستی (TRV) آنها اعتبار دارد فقط باید برای دریافت برگه استادی پرمیت یا ورک پرمیت اقدام کنند.

فرد پس از دریافت پذیرش تحصیلی از یک مرکز آموزشی که DLI دارد می تواند به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی و دریافت استادی پرمیت اقدام کند بهتر است از کانادا خارج شود و سپس اقدام کند. همچنین می تواند به صورت دستی فرم های مربوطه تکمیل کند و به نماینده وک در نیویورک درخواست خود را ارسال نماید.

برای ویزای کاری نیز فرد پس دریافت پیشنهاد کاری معتبر و نامه LMIA در صورت نیاز مدارک خود را به صورت آنلاین و یا ارسال به نماینده وک در نیویورک در خواست خود را ارسال نماید.

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در استان نووا اسکوشیا
نوشتهٔ بعدی
ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟