ارزیابی تاثیر بازار کار LIMA

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) چیست؟

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) چیست؟

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به این صورت است که اگر یک پیشنهاد شغلی در کانادا دارید و می خواهید مجوز کار دریافت کنید ، ممکن است نیاز به نامه “ ارزیابی تاثیر بر بازار کار داشته باشید با این حال ، نیروهای کار و کارفرمایان کانادایی باید بدانند که روند LMIA خیلی ساده نیست و مراحل زیادی به همراه حداقل 3 ماه زمان صرف شود تا این نامه را از اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا بتوان دریافت کرد.

LMIA یا همان “ارزیابی تاثیر بر بازار کار” نامه ای می باشد که اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا صادر می نماید و طی آن اعلام می نماید استخدام یک فرد غیر کانادایی اثر منفی بر روی بازار کار کانادا ندارد. به طور معمول گرفتن LMIA کاری سخت می باشد. بدلیل اینکه یک شرکت کانادایی باید ابتدا برای مدت قابل توجهی در چند منبع قابل قبول آگهی استخدام بدهد و سپس مدارک و فرم های لازم را به اداره اشتغال کانادا مبنی بر متقاعد کردن آنها جهت استخدام نیروی خارجی ارائه دهد. تایید مدارک از سوی اداره اشتغال کانادا و صدور نامه به منزله این می باشد که آن شرکت موفق به جذب نیروی مورد نیاز خود از بین افراد مقیم و یا شهروند کانادا نگردیده و چاره ای جز استخدام فرد خارجی ندارد.

اثبات مدارک جهت دریافت LMIA کار طاقت فرسایی  برای کارفرما می باشد و مستندات و جدول بندی آماری زیادی را می خواهند. کارفرما باید  تعداد متقاضیان کانادایی که برای سمت شغلی مصاحبه شده اند را نشان دهد و مستندات ارائه دهد که چرا آنها صلاحیت استخدام برای سمت شغلی را ندارند. کارفرمایان باید توضیحی کتبی در مورد اینکه چرا هر کانادایی غیر استخدام شده برای شغل واجد شرایط نیست ، ارائه دهند. همه انواع مجوزهای کار نیاز به صدور LMIA ندارند. برنامه های جابجایی مجوز کار که معاف از LMIA هستند تحت برنامه  International Mobility Programقرار می گیرند.

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
امکان تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری و یا تحصیلی وجود دارد یا خیر؟
نوشتهٔ بعدی
افزایش شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟